Produkty złotnicze posrebrzane, czy też srebrne? Jakie kupujemy chętniej? Ten spór trwa całkiem sporo czasu na rynku. W tej chwili spróbujemy odpowiedzieć w tej kwestii. Nie mniej temat nie wydaje się aż tak proste jak może się wydawać. Te gatunki wyrobów jubilerskich mają znane mankamenty, ale także poważne zalety użytkowania.
Biżuteria prawdziwa – zazwyczaj produkuje się ją z czystego metalu szlachetnego. Z tej przyczyny pozostaje dużo droższa. Produkuje się ją przetapiając rudy srebra. Pozostaje zdecydowanie bardziej luksusowa i właśnie z tego powodu częściej kupują ją ludzie z wyższych sfer. Również istotne jest punkt jej sprzedaży, najczęściej pozostają to salony złotnicze. Pozostaje elegancko wystawiona w oświetlonych, szklanych witrynkach. W czasie jej kupna zazwyczaj otrzymamy śliczne pudełeczko. W jubilerskim punkcie obsługa z pewnością pozostanie milsza oraz lepiej wykwalifikowana. Wyroby jubilerskie prawdziwe o czym również nie należy zapominać, nie wywołują reakcji alergicznych.
Sztuczna biżuteria – jest z reguły robiona ze amalgamatów zwykłych metali, a wykańcza się ją nieznaczną warstwą złota. Takie wyroby raczej w niekrótkim czasie tracą swój wygląd i kobiety wyrzucają je. Ich najpowszechniejsza pozytywna strona to oczywiście niewielka wartość zakupu. Ze smutkiem mówimy, że potrafi wywoływać uczulenia, bardzo często produkty z domieszką miedzi. Co najistotniejsze rodzaje takiej biżuterii są nadzwyczaj śliczne z uwagi na stop, po prostu dużo prościej ją wytworzyć. Komplety W tym przypadku najczęściej składają się z dwóch części – – naszyjnika i kolczyków.
Kończąc biżuteria srebrna jest ładniej wykończona oraz nie wywołuje reakcji skórnych. Ale jest poważnie w wyższej cenie, co więcej nie niszczy się w takim tempie jak platerowana. Z kolei kolekcje biżuterii sztucznej są oryginalniejsze i w niższej cenie. Który typ pozostaje lepszy? Naszym zdaniem biżuteria prawdziwa.

Producenci dodatkow