W branży jubilerskiej znajdziemy dużo marek. Jakie cechy łączą ich wyroby? Na pewno kruszce, które wykorzystują do wytwarzania jubilerskich linii, a także czym dodatkami je ozdabiają. Teraz skupimy się na te drugie. Skategoryzujemy je i delikatnie przybliżymy.

Imitacje kamieni szlachetnych – są z reguły robione minii ołowiowej, a dokładnej z ołowiowego szkła. Projektanci nierzadko używają go w platerowanych wzorach srebrnej biżuterii. Szkło kryształowe generalnie charakteryzuje się zdecydowanie wyższym stopniem załamania światła. Pozostaje także widocznie gęstsze od szkła zwyczajnego. Wiodącym producentem takiego materiału pozostaje zagraniczna marka Elements Swarovski.

Cyrkonie |to} następny często wykorzystywany element ozdobny. Ten kamień produkuje się od początku do końca sztucznie. Cyrkonia jest bardzo twarda, ponadto można ją dowolnie farbować. W jubilerstwie ta imitacja diamentu jest nie długo, tworzy się w wysokiej temperaturze. Cóż, główną cnotą jest atrakcyjna cena.

Kamienie Szlachetne są to najcenniejsze spośród dodatków wzbogacających wyroby jubilerskie. Znajdujemy ich w przyrodzie zdecydowanie sporo. Jednak dziś skupimy się na najistotniejszych.

Szmaragdy {to| droższa klasa kamienia zwanego berylem. Dla mniej obeznanych, tak to ten oliwkowy. Cieszy się uznaniem jubilerów i kolekcjonerów. Jest bardzo twardy i kruchy.

Rubiny są prawie najpiękniejszym z rodzai kamieni, co więcej należą do rodziny korundów. Znane są z ponadprzeciętnej twardości 9/10, najczęściej widywane rubiny pozostają ciemnoczerwone w ich często możemy zaobserwować rozszczepienie koloru.

Szafiry – kamienie te są bardzo doceniane w jubilerstwie. Symilarnie do szafirów przynależą do rodziny korundów. Najczęściej są granatowe. Duża liczba fabrykantów wytwarza go syntetycznie.

Diamenty na ich temat można pisać stosunkowo długo. Są najtwardsze z naturalnych minerałów oraz także najwięcej warte.

Wymieniliśmy główne wykończenia wykorzystywane do wzbogacania biżuterii. Nie zapominajmy, że wyróżniamy ich świecie znacznie dużo.

Marketingowy Harpagan