Świecidełka to określenie stosunkowo względne. W jaki sposób możemy je uhierarchizować? Jak najbardziej biorąc pod uwagę surowiec, z którego zostały zrobione i które dodatki użyto. Tutaj tymczasem sporządzimy podział typologiczną wyrobów jubilerskich.
Zawieszki na Łańcuszku – kochane od wielu lat, tak samo poprzez dziewczyny jak i mężczyzn. Niewielka przywieszka na łańcuszku zazwyczaj umieszczona na piersi – sedno kobiecego piękna.
Kolczyki jest kolejny typ nie tylko damskich wyrobów jubilerskich. Zazwyczaj robi się je ze złota. Odróżniamy cały szereg klas spięć, miedzy innymi Wkrętki. To one pozostają najpopularniejsze na cały świecie ze wszystkich rodzajów biżuterii.
Pierścionki od wieków przystrajają także męską rękę. Wyróżniamy takie klasyczne, ale również, sztuki z rubinami. Nie zwykle często mają jakąś personifikacje.
Bransoletki to delikatne łańcuszki, które panie często noszą na dłoń, jednak od pewnego czasu również na nodze, od niedawana pozostaje to niezwykle „cool”
Beads to rodzaj, który przywędrował do naszego kraju z pięknych Włoszech. Koraliki wkładane są w tym systemie na mocno splecioną bransoletkę z zapięciem. Dlatego, że są one występują w ogromnej liczbie wzorów praktycznie każda kompozycja pozostaje odmienna.
Na świecie znalazła swoje miejsce także wersja wywodząca się w Stanach zjednoczonych. W której zawieszki pozostają zawieszane do bransoletki za pomocą niedużego karabinka. Przyjęły one miano charmsów.
Obrączki ślubne – przynależą do rodziny pierścionków. Niedawno drastycznie zyskały na sławie. Wszystkie pary chcą posiadać modele oryginalne także romantyczną dedykacją.
Zegarki na rękę – tutaj prezentowana ostatnia rodzina z segmentu biżuterii. Bardzo często wybierana również przez facetów. Ważny pozostaje nie tylko materiał, ale i mechanizm.
Typów biżuterii jest naprawdę sporo. Jeśli już dokonujemy wyboru czasem lepiej poszukać niedużą firmę jubilerską. Towary będą zdecydowanie wyższej jakości i także nieco tańsze.

biżuteria 2020